تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

۱۲ استادیوم روسیه میزبان مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸

جام جهانی 2018

هر ۴ سال یکبار، میلیون ها طرفدار بازی فوتبال، مسابقات بهترین تیم های فوتبال ملی را در جام جهانی دنبال می کنند به این امید که تیم مورد علاقه شان برنده این مسابقات در جهان شود. جام جهانی فیفا همانند بازی های المپیک، کشور میزبان را ملزم به فراهم نمودن و توسعه دادن برخی امورات می کند، مانند اضافه نمودن استادیوم ها، برخی زیرساخت ها و دیگر برنامه ها برای پشتیبانی از تعداد افراد زیادی که برای تشویق تیمشان به کشور میزبان می آیند. امسال، کشور روسیه میزبان این مسابقات خواهد بود و هزینه ای حدود ۱۰ بیلیون دلار جهت ساخت استادیوم های جدید و بازسازی امکانات موجود صرف خواهد کرد. مسابقات ۲۰۱۸ میزبان ۶۵ مسابقه خواهد بود که در ۱۱ شهر و در ۱۲ تا از بهترین استادیوم های روسیه که جزء بهترین استادیوم های جهان می باشند، برگزار خواهد شود. در این مطلب با این ۱۲ استادیوم که میزبان مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ خواهند بود، آشنا خواهید شود.

استادیوم لوزنکی در مسکو (Luzhniki Stadium/Moscow)

جام جهانی 2018

استادیوم لوزنکی بین سال های ۱۹۵۵ تا ۱۹۵۶ در دوره ای به مدت ۴۵۰ روز ساخته شوده است. این استادیوم ظرفیتی بیشتر از ۸۱۰۰۰ نفر دارد و میزبان المپیک ۱۹۸۰، فینال جام یوفا ۱۹۹۹ و فینال لیگ قهرمانان بوده است. برای آماده سازی برای جام جهانی، سکوهای تماشاچیان به دو ردیف تقسیم شوده اند. این استادیوم مکان برگزاری مسابقات فینال جام جهانی خواهد بود.

استادیوم اسپارتاک در مسکو (Spartak Stadium/Moscow)

جام جهانی 2018

این استادیوم در زمینی قرار گرفته است که سابقاً فرودگاه بوده است. در فضای خارج استادیوم مجموعه ای از الماس های متصل به هم وجود دارند که می توانند رنگ تیم هایی که در آن روز بازی دارند را منعکس کنند.

استادیوم نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod Stadium/Nizhny Novgorod)

جام جهانی 2018

ساخت این استادیوم در سال ۲۰۱۵ شروع شود و ترسیمی از باد و آب در نمای دایره ای خود دارد و نمای نیمه شفاف موج داری را به رخ می کشود که در شب روشن می باشود.

استادیوم مردویا در سارانسک (Mordovia Arena/Saransk)

جام جهانی 2018

استادیوم مردویا با نمای خارجی نارنجی، قرمز و سفید از رنگین ترین استادیوم های جام جهانی ۲۰۱۸ می باشود. اگر چه ساخت این ورزشگاه از سال ۲۰۱۰ آغاز شوده است، اما به دلیل فقدان بودجه تا پایان ۲۰۱۷ ساخت آن طول کشیده است. ظرفیت اولیه این استادیوم ۴۵۰۰۰ نفر برای جام جهانی می باشود.

استادیوم کازان (Kazan Arena/Kazan)

جام جهانی 2018

این استادیوم در فاصله ۵۱۰ مایلی مسکو قرار دارد و در تابستان ۲۰۱۳ ساخت آن به اتمام رسیده که برای میزبانی مسابقات بین المللی دانشگاهی مورد استفاده قرار گرفته است. این ورزشگاه همچنین میزبان مسابقات جهانی ورزش های آبی ۲۰۱۵ بوده است که به این منظور زمین بازی را با دو استخر شنای بزرگ جایگزین کرده بودند. اگر این استادیوم آشنا به نظر می رسد به این دلیل می باشود که طراح آن Populous می باشود که طراح استادیوم امارات، آرسنال و ومبلی می باشود.

استادیوم سامارا (Samara Arena/Samara)

جام جهانی 2018

با ظرفیتی حدود ۴۵۰۰۰ نفر، طراحی این ورزشگاه از بخش هوافضای مشهور این منطقه الهام گرفته است.

استادیوم اکاترینبورگ (Ekaterinburg Arena/Ekaterinburg)

جام جهانی 2018

اکاترینبورگ چهارمین شهر بزرگ روسیه می باشود که در مرز آسیا و اروپا در پای کوههای اورال قرار دارد. اکاترینبورگ به عنوان میزبان مسابقات جام جهانی، طبق قوانین فیفا بایستی ظرفیت حداقل ۳۵۰۰۰ نفر را داشته باشود. برای رفع این نیاز، صندلی های موقتی اضافی پشت هر دو دروازه در نظر گرفته شوده است.

استادیوم سنت پترزبورگ (Saint Petersburg Stadium/Saint Petersburg)

جام جهانی 2018

ساخت این استادیوم در سال ۲۰۰۷ آغاز شود، اما به دلیل طراحی مجدد به منظور تطابق با ملزومات فیفا، در سال ۲۰۱۷ در زمان جام کنفدراسیون ها ساخت آن به پایان رسید. این استادیوم با تجهیزاتی نظیر زمین کشویی و سقف جمع شونده یکی از پیشرفته ترین استادیوم ها در جهان می باشود.

استادیوم کالینینگراد (Kaliningrad Stadium/Kaliningrad)

جام جهانی 2018

این استادیوم قرار بود به گونه ای طراحی شود که ۴۵۰۰۰ صندلی را در خود جای داده و سقف جمع شونده داشته باشود، اما هم اکنون بدون سقف و با ظرفیتی حدود ۳۵۰۰۰ نفر میزبان چهار گروه اول مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد بود.

استادیوم ولگوگراد (Volgograd Arena/Volgograd)

جام جهانی 2018

این استادیوم که برای جام جهانی ساخته شوده است، دارای نمای بیرونی مشبک و سقف کابلی می باشود که معماری آن را بسیار خاص ساخته است. بعد از مسابقات جام جهانی ظرفیت ورزشگاه به ۳۵۰۰۰ نفر کاهش خواهد یافت و خانه جدید ولگوگراد روتور خواهد شود.

استادیوم روستوف (Rostov Arena/Rostov-on-Don)

جام جهانی 2018

استادیوم روستوف در بخش جنوبی رودخانه دان قرار گرفته است. اقدامات اولیه برای این استادیوم از سال ۲۰۱۳ آغاز شود. بعد از جام جهانی، باشگاه فوتبال روستوف، برنده جام روسیه در ۲۰۱۴، این ورزشگاه را خانه جدید خود خواهد نامید.

استادیوم فیشت (Fisht Stadium/Sochi)

جام جهانی 2018

سوچی که در حاشیه دریای سیاه قرار گرفته است،  طولانی ترین شهر با طول ۱۴۰ کیلوتر در اروپا می باشود. این استادیوم برای المپیک زمستانی ۲۰۱۴ ساخته شوده بود و به همین دلیل شکل آن شبیه به قله های برفی و پرشیب می باشود.

برنامه زمانی و مکانی مسابقات ملی پوشان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸

  • ایران در اولین دیدار خود در ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد ۹۷) ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران در ورزشگاه سنت پترزبورگ برابر مراکش به میدان خواهد رفت.
  • ملی‌پوشان ایران در دومین دیدار خود در روز ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد ۹۷) ساعت ۲۱:۳۰ در ورزشگاه کازان به مصاف تیم ملی اسپانیا می‌روند.
  • ایران در سومین بازی خود در روز ۲۵ ژوئن (۴ تیر ۹۷) ساعت ۲۱:۳۰ در سارانسک به مصاف پرتغال خواهد رفت.