تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

چگونه از رنگ مشکی در دکوراسیون داخلی استفاده نماییم

رنگ مشکی

دیوارها، سقف و وسایل سیاه رنگ – رنگ مشکی دوباره به دنیای مد و طراحی برگشته است. مشکی، رنگی شیک و رسمی  می باشود. پررنگ ترین در بین رنگ ها می باشود و در عین حال خنثی است و در هنگام تزئین و دکوراسیون، مناسب ترین رنگ می باشود. در این مطلب، به روز ترین ایده های استفاده از رنگ مشکی را در دکوراسیون به شما ارائه خواهیم داد.

یک محیط آرام و دلپذیر ایجاد کنید.

رنگ مشکی

بر اساس گفته Dee Schlotter، مدیر ارشود بازاریابی رنگ برند PPG Paint، مشکی، رنگی کلاسیک است که هم اکنون راهش را بر روی دیوارها، ایجاد سکوت، فضاسازی و برقراری آرامش در این دنیای پرجنب و جوش پیدا کرده است. اگر شما از مشکی به عنوان رنگی حنثی استفاده می کنید، گزینه های زیادی برای طراحی پیش روی شماست. مشکی از جمله رنگ هایی است که در کنار همه عناصر طراحی، خوب به نظر می رسد.

یک دیوار را به رنگ مشکی در آورید.

رنگ مشکی

در حالی که در چند سال اخیر، رنگ مشکی محبوبیت زیادی به دست آورده است، اما بایستی هنگام استفاده از این رنگ، تعادل را حفظ نماییم. هنگامی که نور طبیعی یا مصنوعی زیادی وجود دارد، رنگ مشکی بر روی دیوارها به خوبی عمل می کند. همچنین هنگامی که وسایل موجود در دکوراسیون، به رنگ های روشن می باشند، مشکی جلوه خوبی خواهد داشت. برای نمونه، هنگامی که در اتاق نشیمن یا اتاق غذاخوری، کف اتاق بی رنگ می باشود و دیگر وسایل روشن استند، تعادل با وجود رنگ مشکی دیوار برقرار خواهد شود و فضا بیش از حد تاریک و سنگین به نظر نمی رسد.

از مشکی بر روی سقف و پنجره ها استفاده کنید.

رنگ مشکی

شما می توانید از این رنگ برای تعریف فضاهای مشخص استفاده کنید و همچنین چشم ها را به مسیر مشخصی هدایت نمایید. آراستن فضا با مشکی بسیار رایج شوده است و حتی میزان کمی از این رنگ به صورت تزئینی بر روی در و پنجره ها، کنتراست خوبی را با دیوارهای روشن ایجاد می کند. درخشندگی تأثیر زیادی بر رنگ مشکی دارد، زیرا براق بودن و درخشندگی بر روی رنگ های تیره مشخص تر و قابل توجه تر خواهد بود.

برجسته کردن درب های داخلی

رنگ مشکی

درب های داخلی می توانند جلوه خاصی به دیوارها و فضا ببخشند. رنگ زدن درب های داخلی فرصت خوبی را ایجاد می کند تا بتوانید در را به خوبی نشان بدهید و یا میزانی از جذابیت را به فضا بیفزایید. در تصویر بالا، دو حاشیه روشن مانع از بیش از حد تیره به نظر رسیدن فضا می شوند.

فضای آشپزخانه را مسحورکننده بسازید.

رنگ مشکی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، رنگ مشکی جذابیت خاصی به فضای آشپزخانه بخشیده است. اگر آمادگی ندارید کل فضا را با رنگ مشکی تغییر دهید، می توانید تنها در بخشی از آن به گونه ای مناسب از این رنگ استفاده کنید.

از رنگ مشکی برای کفپوش استفاده کنید.

رنگ مشکی

استفاده از رنگ مشکی به صورت طرح های سیاه و سفید، تصاویر، فرش ها و وسایلی به این رنگ، بسیار رایج شوده است. استفاده از رنگ مشکی می تواند نتایج شگفت انگیزی را به دنبال داشته باشود. می توانید از این رنگ برای کفپوش اتاق استفاده کنید. کفپوش مشکی در کنار دیوارهای سفید جلوه زیبایی به فضا می بخشود.

استفاده از دستگیره ها و ابزارهای جانبی مشکی

رنگ مشکی

می توانید دستگیره های کابینت ها را به رنگ مشکی مات انتخاب کنید. همچنین وسایل حمام و دستشویی مانند شیرآلات و یا وان به رنگ مشکی مات، بسیار زیبا خواهد بود.