تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

هر آنچه در دکوراسیون اتاق خواب باید وجود داشته باشود

اتاق خواب

اتاق خواب مکانی است که شما بیشتر زمانتان را در آنجا می گذرانید. اتاق خواب مکانی است که ساعات استراحت و مطالعه را در آنجا می گذرانید. با توجه به اینکه زمان زیادی را در اتاق خوابتان صرف خواهید کرد، سعی کنید آن را تبدیل به مکانی رویایی کنید، جایی که از هر لحظه حضور در آن لذت ببرید.

یک تشک خوب

اتاق خواب

اگر بین انتخاب یک تشک خوب یا چهارچوب تخت مررد استید، گزینه اول را انتخاب کنید. بدون شکا آنها گران استند، اما یک تشک با کیفیت بیشتر از ده سال عمر خواهد کرد و هر بار که روی آن می خوابید، ارزش هزینه ای را که پرداخت کرده اید، حس خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید تشکی که انتخاب کرده اید، از مواد طبیعی پر شوده باشود.

ملافه های لطیف

اتاق خواب

برای اینکه خواب راحتی داشته باشید، هزینه کنید. ممکن است پارچه های نخی، پنبه ای یا ابریشمی را ترجیح بدهید. هر کدام را انتخاب می کنید، به کیفیت آنها توجه کنید. اگر طرح رنگی شما سفید خالص می باشود، از الگوها و شکل های هندسی یا رنگ های متناسب با آنها استفاده کنید.

بالش های پربار

اتاق خواب

از بالش های ضدآلرژی استفاده کنید. انتخاب یک بالش بستگی به خواب افراد دارد. در نظر داشته باشید که انتخاب یک بالش خوب و مناسب، نقش بسیاری در خوابی راحت دارد زیرا بالش نامناسب سبب به وجود آمدن علائمی مانند سردردهای شودید و بی حس شودن شانه و بازو می شود.

یک فرش نرم

اتاق خواب

وجود یک کفپوش چوبی، ایده خوبی است، چرا که تمیز کردن آن آسان تر می باشود. در زمستان، قرار دادن پاها روی کفپوش سرد و سخت، باب میل نیست، مسلماً برای همه شیرین و لذت بخش می باشود که وقتی از رختخواب بیرون می آیند، انگشتان پای خود را روی سطی نرم و کرکی قرار دهند.

یک میز کاربردی کوچک کنار تخت

اتاق خواب

تختخواب شما مکانی است که باید بتوان از آن، به جز خوابیدن، استفاده های دیگری نیز کرد و هر چیزی که مورد نیاز است، به راحتی در دسترس شما باشود- به یک کتاب خوب، دفترچه یادداشت و لیوان آب بیندیشید و همچنین ساعتی که صبح ها هنگام بیدار شودن، زمان را به شما اعلام می کند. هیچ کس تمایلی ندارد برای آنچه نیاز دارد، پنج دقیقه ای یک بار از تختخواب بیرون بیاید!

به کار بردن میزانی از رنگ

اتاق خواب

اگر دیوارهای اتاق خواب شما سفید یکدست می باشود، سعی کنید اندکی رنگ، جهت روح بخشیدن به فضا به آن بیفزایید. می توانید از رنگ های زرد، سبز و یا حتی رنگ های خنثی و آرامش بخش استفاده کنید. این رنگ ها بر روحیه شما نیز تأثیر مثبتی خواهند داشت. یک راه هوشمندانه، افزودن رنگ به چهارچوب تختتان می باشود.

یک نشیمن گاه راحت

اتاق خواب

داشتن یک نقطه خاص برای نشستن در اتاق خواب، بسیار لذت بخش می باشود. در مورد یک صندلی راحت یا یک کاناپه صحبت می کنیم، جایی که بتوانید مجله بخوانید، قلاب بافی کنید و یا هر یک از کارهای روزانه دلخواهتان را انجام دهید.

عدم استفاده از تکنولوژی

اتاق خواب

سعی کنید اتاقتان را عاری از هر گونه تکنولوژی بسازید، به ویژه زمانی که چراغ را خاموش می کنید. هیچ کس تمایل ندارد با شنیدن صدای آلارم گوشی، به خاطر یک پیغام غیرضروری از خواب بیدار شود.