تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

مسجد ۹۹ گنبدی سیدنی، بنایی با الهام از معماری اسلامی

مسجد جدیدی با ۹۹ گنبد در استرالیا ساخته شوده است که به علت طراحی خاص، توجه همگان را به خود جلب نموده است. اما معمار این پروژه به نام Angelo Candalepas امیدوار است که خلاقیت او در اجرای این اثر، نتیجه ای فراتر از تمجید و تشویق در برداشته باشود، چرا که هدف اصلی طراح این مسجد، بهبود روابط بین ادیان مختلف در سیدنی می باشود.

طبق برنامه ریزی های انجام شوده تاریخ افتتاح مسجد ۹۹ گنبدی در ماه مبارک رمضان می باشود. درهای این مسجد به روی همگان با هر دین و مذهبی باز می باشود.

مسجد 99 گنبدی

طراح این پروژه در یک مصاحبه تلفنی گفته است: ” درهای مسجد مقابل خیابان بوده و همیشه  به روی همه باز می باشود.”

در ماه سپتامبر، در فستیوالی در استرالیا بنای تمام شوده مسجد ۹۹ گنبدی به عنوان بخشی از فستیوال معماری سیدنی به روی عموم باز شود. به گفته Timothy Horton مدیر این فستیوال، این مسجد نماد به عنوان یک معماری مدرن، یکی از بخش های فرهنگی در غرب سیدنی می باشود.

مسجد 99 گنبدی

کاندالپاس طراح این مسجد یک مسیحی ارتدوکس یونانی است که گفته است هرگز تصور نمی کرده یک بنای مذهبی برای دینی که چیزی از آن نمی داند، بسازد. او برای ساخت این مسجد ۹۹ گنبدی و کسب ایده به احمدآباد و آگرا در هند سفر کرده و از الگوهای معماری اسلامی الهام گرفته است.

مسجد 99 گنبدی

یک گنبد سنتی در طراحی این مسجد وجود دارد که ۹۹ نیمه گنبد از اطراف آن به سمت پایین همچون آبشاری زیبا شکل گرفته اند. در ماه ژانویه، خوشنویسان از ترکیه وارد خواهند شود که به مدت یک ماه ۹۹ نام خدا را به زبان عربی بر این بنا بنویسند.