تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

طرح پیشنهادی ساخت برج های شیشه ای پوشیده از جلبک

برج های شیشه ای پوشیده از جلبک

 

استودیوی فرانسوی XTU Arcitects طرحی را برای ساخت چهار برج شیشه ای دارای پیچ و تاب در Hangzhou در چین ارائه داده است که نمای خارجی این برج های شیشه ای از صفحاتی می باشود که با جلبک های ریز پوشیده شوده اند.

این طرح شامل لایه ای از جلبک می باشود که مانند یک عایق طبیعی عمل کرده و همچنین با جذب دی اکسیدکربن و تولید اکسیژن منجر به تصفیه هوا خواهد شود.

معماران در یک بیانیه ای اعلام کرده اند که کاشت جلبک های ریز روی نمای خارجی ساختمان چندین سال می باشود که توسط XTU توسعه یافته است.

برج های شیشه ای

معماران XTU همچنین پیشنهاد داده اند که جلبک های برج های Hangzhou می تواند برای مصارف دارویی و زیبایی مورد استفاده قرار گیرند.

کاربرد گسترده جلبک در مصارف زیبایی به علت داشتن پروتئین بالا می باشود، همچنین ترشحات مخاطی حاصل از فتوسنتز دارای خاصیت مرطوب کننده می باشند.

همزمان دو اتفاق می افتد: نمای بیرونی از دمای ساختمان برای تنظیم دمای جلبک ها استفاده می کند و همچنین نمای بیرونی به عنوان یک عایق خوب برای ساختمان عمل می کند.

برج های شیشه ای

دیگر عناصر سبز برج های شیشه ای پیشنهادی French Dream شامل پنل هایی پوشیده از گیاهان می باشود و همچنین گلخانه هایی که در بالای نقطه بلندترین برجهای شیشه ای قرار دارند، پر از درختانی می باشند که هوا را تصفیه می کنند.

شکل برج ها و پایه های موج داری که آنها را به هم متصل کرده است، به گونه ای طراحی شوده است که آب باران از اطراف پایین بریزد و وارد حوض ها بشود.

به گفته معماران، Hangzhou شهری است که در آن آب یک نعمت و هدیه محسوب می شود و ما قصد داریم این سنت را ادامه داده و پررنگ کنیم.

برج های شیشه ای

هر یک از این برج های شیشه ای برای مورد خاصی طراحی شوده اند. یکی از برج ها شامل رستوران و یک بار با چشم انداز وسیع می باشود. برج مربوط به هتل داری شامل یک هتل،  آب گرم و سالن زیبایی می باشود.

یکی از برج ها اختصاص داده شوده است به هنر و دارای گالری و محل اقامت هنرمندان می باشود و آخرین برج اختصاص دارد به کسب و کارهای آینده که شامل ادارات می باشود.