تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

بکار گیری دیوارهای کشویی در آپارتمانی در لبنان

دیوارهای کشویی

Fouad Samara برجی را در بیروت معماری کرده است که دارای پنل های فولادی بزرگی می باشود که این پنل ها مانند دیوارهای کشویی عمل کرده و قابلیت تغییر فضای داخلی ساختمان را فراهم می کنند. هدف اصلی معمار، ارائه نوع جدیدی از فضای مسکونی می باشود که پاسخگوی نیاز به اقامتگاه های متوسط و کوچک در پایتخت لبنان می باشود.

دیوارهای کشویی

این ساختمان در محله اشرفیه قرار دارد که شامل ۱۴ واحد آپارتمانی دوبلکس در ۷ طبقه می باشود که بالای یک پارکینگ ماشین قرار گرفته است.

طراحی این ساختمان از سادگی خانه های سنتی لبنان و انعطاف پذیری اتاق های زیر شیروانی لندن  و منهتن در دهه های ۶۰ و ۷۰ الهام گرفته است.

دیوارهای کشویی

دیوارهای کشویی این امکان را برای ساکنین ساختمان فراهم ساخته اند که بتوانند بسته به شرایط و با توجه به نیازشان به ۱۶ روش مختلف فضا را تغییر دهند.

یک آشپزخانه در انتهای فضای نشیمن وجود دارد که می توان با استفاده از دیوارهای کشویی آن را جدا کرد و در طرف مقابل دیوار دیگری وجود دارد که می تواند فضایی برای تماشای تلویزیون و یا مطالعه ایجاد کند.

دیوارهای کشویی

اتاق خواب ها در طبقه بالا قرار دارند که می توان با دیوار متحرک آنها را جدا کرد و یا باز گذاشت. در سمت مقابل پنجره ها، حمام و پله ها برای رفتن به طبقه بالا قرار دارد.

بخش هایی مانن بالکن، پلکان و نرده ها به رنگ سیاه در آمده اند که در تضاد با رنگ سفید سقف و کمد می باشود.

دیوارهای کشویی

Fouad Samara ترکیبی از بتن و فولاد مشکی را به کار برده است که نمایی از دریای مدیترانه را تداعی می کند.