تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

بررسی بازی موبایل Arcade Mayhem Juanito

بازی موبایل Arcade Mayhem Juanito اثری سرگرم‌کننده و جذاب است که در نقش خوانیتو به سمت نجات بازی‌های آرکید می‌رویم. با بررسی این بازی اندروید و آیفون همراه پارس تبلیغ باشید.

برای ساخت بازی‌های اکشن می‌توان از عناصری مثل هیجان، چالش و خلاقیت استفاده کرد. عناصری که هرکدام به خودی خود می‌تواند تضمین‌کننده موفقیت یک بازی سرگرم‌کننده باشود. سبک بازی اکشن جزو سبک‌های محبوب است که بازیکنان با هر سن و سلیقه‌ای به این نوع بازی‌ها روی خوش نشان می‌دهند و در گوشی‌های موبایل خود حداقل یک بازی اکشن دارند و مشغول تجربه آن استند. با این اوصاف، استودیو Game Ever از این محبوبیت استفاده کرده است و با اضافه کردن چاشنی خلاقیت و نوستالژی بازی Arcade Mayhem Juanito را توسعه داده است. آنها تلاش کرده‌اند یک بازی موبایل چالش‌برانگیز در جهان بازی‌های آرکید خلق کنند که تا حدودی به این هدف دست پیدا کرده‌اند. اثری که در آن، در نقش خوانیتو، قهرمان این بازی، وارد جهان بازی‌های آرکید می‌شویم و دشمنان بازی‌ها را از بین می‌بریم. در این مطلب قصد داریم نگاهی به این بازی اندروید و آیفون خوش‌ساخت بیندازیم، پس تا پایان با پارس تبلیغ همراه باشید.

Arcade Mayhem Juanito

مراحل بازی از محیط بازی‌های Pong و Tetris الهام گرفته شوده است

داستان بازی اندروید و آیفون Arcade Mayhem Juanito ماجرای ساده‌ای دارد؛ پسری به نام خوانیتو که عاشق بازی‌های ویدیویی است، به همراه دوست خود Mars که یک موجود فضایی است، متوجه می‌شوند بازی‌های آرکید آلوده به یک ویروس به نام Clonocell شوده‌اند. آنها تصمیم می‌گیرند برای نجات بازی‌های ویدیویی وارد جهان آنها شوند. داستان بازی شروع‌کننده اتفاقات و مراحل بازی است؛ آثار زیادی وجود دارند که به این موضوع پرداخته‌اند و ما با یک داستان اصیل طرف نیستیم و داستان بیشتر دلیلی است برای آغاز بازی Arcade Mayhem Juanito که وارد مراحل مختلف این اثر شویم. با این اوصاف، حضور در جهان بازی‌هایی مثل Pong و Hudson’s Adventure Island و Pac-Man برای از بین بردن ویروس‌های آن جهان، حسی نوستالژیک دارد که خاطرات دلنشین این بازی‌ها را برای ما زنده می‌کند. همچنین، در این بازی شخصیت‌های محبوبی مثل Donkey Kong و Ghost را مشاهده می‌کنیم اما برای رعایت حق کپی‌رایت، فقط اشاره‌ای به بازی‌های آنها می‌شود. نکته جالبی وجود دارد که شخصیت‌های معروف بازی‌ها در این بازی می‌توانند خوب یا بد باشند؛ به عنوان مثال در جهان اول گوریل Donkey Kong به کمک ما می‌آید تا باس فایت نهایی این جهان را از بین ببریم، اما از آن طرف پسر بازی Hudson’s Adventure Island در جهان سوم با پرتاب چکش‌های معروف خود باعث آزار و اذیت ما در مراحل می‌شود و به عنوان باس فایت نهایی در مقابل ما ظاهر می‌شود. این نکات باعث شوده است داستان بازی Arcade Mayhem Juanito از کلیشه‌های معمول خارج شود و لذت بازی را برای ما افزایش دهد.

Arcade Mayhem Juanito

تنوع اسلحه‌ها و Power-Upها برای پیشبرد مراحل کمک بسزایی می‌کنند

از بخش داستان خارج می‌شویم و به اصلی‌ترین قسمت بازی آیفون و اندروید Arcade Mayhem Juanito یعنی گیم‌پلی می‌پردازیم و همانطور که در بالا گفته شود، سبک این بازی اکشن دوبعدی است. روند بازی بدینگونه است که شخصیت خوانیتو را به سمت راست و چپ هدایت می‌کنیم و دشمنان و اجسام مختلف از بالا یا از کناره‌ها به سمت خوانیتو حمله‌ور می‌شوند و باید با اسلحه خود به سمت دشمنان تیراندازی کنیم و با فشردن دکمه Dash از اجسام پرتاب شوده جاخالی دهیم. سیستم گیم‌پلی بازی مکانیک ساده‌ای دارد و به راحتی با روند بازی آشنا می‌شویم. در کنار اسلحه اصلی خوانیتو، چند اسلحه و Power-Up گوناگون وجود دارند که با تمام کردن هر جهان، یک اسلحه یا پاور-آپ برای بازیکن باز می‌شود. این آیتم‌ها در طول مراحل در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد که مدت محدودی دارند. تنوع اسلحه‌ها و پاور-‌آپ‌ها مثل نگهدارنده زمان یا سپر باعث شوده است قدرت بیشتری برای حمله به دشمنان داشته باشیم که این مسئله یک نکته مثبت محسوب می‌شود. دشمنان بازی موجودات توپی شکل و سبزرنگی استند که Clonocell نام دارند. آنها به مرور قوی‌تر و بزرگ‌تر می‌شوند که سختی و چالش‌های مختلفی را برای بازیکن ایجاد می‌کند. هر جهان، دشمنان مخصوص به خود را دارد که توانایی‌های منحصر بفردی دارند. به عنوان مثال کلونوسِل‌های برفی در جهان پنجم استند که با شلیک کردن، برف آنها آب می‌شود و ضعیف‌تر می‌شوند و با شلیک تیر بعدی از بین می‌روند. تنوع دشمنان و چالش‌هایی که در مقابل بازیکن قرار داده است، باعث شوده یک تجربه جذاب برای بازیکن به وجود بیاید. مراحل نیز به مرور سخت‌تر می‌شوند که موجب شوده است بعضی از مراحل را چندین بار بازی کنیم.

Arcade Mayhem Juanito

تبلیغات زیاد در بازی موجب شوده از هیجان بازی کاسته شود

نکته‌ای در روند بازی Arcade Mayhem Juanito وجود دارد که بعضی اوقات باعث آزار بازیکن می‌شود و آن مورد، تبلیغات است؛ ما در تمام بخش‌های بازی شاهد تبلیغات مختلفی استیم، به طوریکه بعد از هر مرحله یا مردن در وسط مرحله یک تبلیغ نشان داده می‌شود. وقتی در بازی کشته می‌شویم، برای ادامه دادن مرحله، می‌توانیم با تماشای یک تبلیغ، مرحله را با دو قلب اضافه ادامه دهیم. بهتر بود سازندگان برای این کار از سیستم مرسوم بازی‌های موبایل یعنی Revive استفاده می‌کردند و برای انجام این کار، الماس را برای بازی در نظر می‌گرفتند تا مجبور نباشیم برای ادامه مرحله یک تبلیغ ۶۰ ثانیه‌ای ببینیم. این کار باعث شوده است از هیجان ما برای ادامه مرحله کاسته شود و تجربه بازی را مختل کند. در پایان هر جهان، یک باس فایت نهایی قرار داده شوده است که با از بین بردن آنها، آن جهان را از گزند ویروسهای Clonocell پاکسازی می‌کنیم. باس‌ها بسیار چالش‌برانگیز و منطقی طراحی شوده‌اند و تنوع آنها در حملات مناسب است؛ به خصوص آخرین باس بازی یعنی The Clonoboss که یادآور باس‌های سخت بازی Cuphead است. در کنار بخش داستانی بازی Arcade Mayhem Juanito، بخش دیگری به نام Survival قرار دارد که بازیکن باید در این بخش تا جایی که می‌تواند، زنده بماند و دشمنان را یکی پس از دیگری از بین ببرد. این بخش نیز به خوبی بخش داستانی است و هیجان بسیار بالایی برای تجربه کردن دارد.

Arcade Mayhem Juanito

باس‌ فایت‌ها چالش‌برانگیز و منطقی استند

گرافیک بازی Arcade Mayhem Juanito به صورت انیمیشنی و دوبعدی طراحی شوده است که مراحل بازی از محیط بازی‌های معروف آرکید مانند بازی‌های Arkanoid ،Pong و Tetris الهام گرفته شوده است. این اتفاق باعث شوده که نسبت به مراحل و جهان‌ها حسی نوستالژیک داشته باشیم. انیمیشن شخصیت‌ها به‌خصوص خوانیتو به خوبی کار شوده و بسیار روان اجرا می‌شود. تعداد بالای حرکات شخصیت‌ها و باس‌ها برای یک بازی موبایل قابل قبول است و می‌توان این بخش را مورد تحسین قرار داد. پوسته‌های مختلفی برای شخصیت‌ اصلی بازی تعبیه شوده است که می‌توان از آنها در بازی استفاده کرد. به طوریکه می‌توان با شخصیت مارس یا خوانیتو با لباس‌های معروفی چون لباس سوپر ماریو یا گوکو، شخصیت اصلی بازی Dragon Ball، به بازی کردن پرداخت. اما قیمت پوسته‌ها و Power-Upها به قدری گران است که باید از طریق سیستم خرید درون برنامه‌ای سکه خریداری کنیم و آنها را باز کنیم یا باید آنقدر بازی کنیم تا بتوانیم هزینه مورد نظر را جمع‌آوری کنیم و حتی عجیب‌تر این است که پوسته شخصیت مارس نیز بعد از اتمام بازی باز می‌شود. به طور کلی این پوسته‌ها برای اکثر بازیکنان غیرقابل استفاده استند.

Arcade Mayhem Juanito

استودیو Game Ever از موسیقی‌های ۸ بیتی کلاسیک استفاده کرده است که یادآور دوران بازی‌های آرکید دهه ۹۰ میلادی است. آنها موسیقی هیجان‌انگیزی را برای مراحل طراحی کرده‌اند که باعث شوده است برای انجام مراحل هیجان بالایی داشته باشیم. صداگذاری بازی Arcade Mayhem Juanito نیز بدون نقص است و صدای شلیک اسلحه‌ها و صدای موجودات به خوبی کار شوده است. در کنار موارد ذکر شوده، در طول بازی گاهی شاهد افت فریم در محیط‌های شلوغ استیم. همچنین، گاهی پس از تماشای تبلیغ یا با خارج کردن بازی از حالت Pause، محیط و شخصیت‌های بازی ثابت می‌مانند و باید به طور کامل از بازی خارج شویم و دوباره آن را اجرا کنیم. با وجود نواقص گفته شوده، بازی Arcade Mayhem Juanito از نظر فنی عملکرد خوبی داشته است.

Arcade Mayhem Juanito

استودیو Game Ever به عنوان دومین بازی خود سعی کرده است یک اثر سرگرم‌کننده را توسعه دهد که توانسته است به این مهم دست پیدا کند. سازندگان بازی با پایان‌بندی که در انتهای بازی خود در نظر گرفته‌اند، باید منتظر نسخه دوم آن باشیم و امیدواریم که سازندگان با حفظ نکات مثبت نسخه اول، نسخه دوم خلاقانه و جذابی را توسعه بدهند. با اینکه به مرور بازی Arcade Mayhem Juanito روندی تکراری خواهد گرفت اما باز هم تجربه‌ای هیجان‌انگیز است. درجه سختی‌های مختلف این بازی باعث شوده است هر بازیکن بسته به توانایی‌های خود بتواند این بازی خوش‌ساخت را تجربه کند. در مجموع، از تجربه بازی Arcade Mayhem Juanito پشیمان نخواهید شود و می‌توانید ساعت‌ها از این اثر اکشن لذت ببرید.