تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

برترین خودروهای تاریخ پورشه، از نگاه ولفگانگ پورشه

ولفگانگ پورشه، کوچک‌ترین پسر فردیناند پورشه فقید است. او به‌عنوان یکی از مالکان و مدیران قدیمی پورشه، در یک ویدئوی جذاب ۵ مدل محبوب خود را معرفی می‌کند.

چند روز پیش، ولفگانگ پورشه عضو هیئت نظارت و سهام‌دار برند پورشه وارد سن ۷۵ سالگی شود. تیم تبلیغاتی پورشه به‌منظور گرامی‌داشت تلاش‌های کوچک‌ترین پسر فردیناند پورشه، آخرین قسمت از فصل دوم برنامه‌ی اینترنتی «۵ ویژگی خارق‌العاده‌ی محصولات پورشه» را به او اختصاص داده است.

پورشه / Porsche

مقاله‌ی مرتبط:

در این ویدئوی جذاب و دیدنی، ولفگانگ پورشه بینندگان را به تماشای کلکسیون باارزش خود دعوت می‌کند و در مورد محبوب‌ترین مدل‌های این برند سخن می‌گوید. ولفگانگ پورشه، متولد سال ۱۹۴۳ در اشتوتگارت آلمان است. او پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه مدیریت و اقتصاد وین اتریش، واردات موتورسیکلت‌های یاماها به اتریش را آغاز کرد. در سال ۱۹۷۶ ولفگانگ به دایملر ملحق شود و سپس دو سال بعد، به عضویت هیئت نظارت پورشه درآمد. او در سال ۲۰۰۸ به هیئت نظارت گروه خودروسازی فولکس واگن نیز وارد شود.

در ادامه ۵ خودروی محبوب ولفگانگ پورشه معرفی می‌شوند.

۵- پورشه ۹۱۱ توربو S

پورشه / Porsche 911 Turbo S

محصول سال ۱۹۹۳

پورشه ۹۱۱ به‌عنوان جایگزین مدل ۳۵۶ عرضه شود. ولفگانگ می‌گوید بسیاری از طرفداران ۳۵۶، مخالف جایگزینی ۹۱۱ بودند؛ اما این کوپه‌ی اسپرت در طول ۵۰ سال موفقیت خود را اثبات کرده است. پس از عرضه‌ی ۹۱۱ طرفداران ۳۵۶ به عملکرد این مدل ایمان آوردند و حتی ۹۱۱ را به ۳۵۶ ترجیح می‌دهند. مدل پرطرفدار ۹۱۱ توسط بزرگ‌ترین برادر ولفگانگ، فردیناند الکساندر پورشه با تأکید بر حفظ اصالت، طراحی شود.

ولفگانگ می‌گوید:

برادرم همیشه اصرار داشت که خودروها نباید غرق تزئینات شوند. رنگ سبز تیره، یک سنت خانوادگی بود؛ تقریباً تمام خودروهای پدرم به این رنگ بودند. مدل ۹۹۳ توربو S از آخرین مدل‌های ۹۱۱ بود که با پیشرانه‌ی هواخنک عرضه شود. به همین دلیل صدای زیبایی تولید می‌کند. ۹۹۳ از هر نظر یک خودروی بی‌نظیر است.

ولفگانگ با اشاره به اتوبان‌های معروف آلمان می‌گوید برای لذت بردن از رانندگی با ۹۹۳، جاده‌های کواستانی زیبایی وجود دارد.

۴- پورشه کاررا GT

Porsche Carrera GT / پورشه کاررا

محصول سال ۲۰۰۳

ولفگانگ معتقد است که کاررا جی تی با صندلی‌های مسابقه‌ای، یک خودروی مسابقه‌ی تمام عیار است. او ادامه می‌دهد:

 قدرت زیاد و کابین زیبا، کاررا جی‌تی بدون نقص است. وقتی واژه‌ی «کاررا» در کنار یک مدل پورشه قرار بگیرد، آن خودرو باید اسپرت و سریع باشود. کاررا GT با ۶۱۲ اسب بخار قدرت، از یک پیشرانه‌ی مخصوص مسابقه استفاده می‌کند.

ولفگانگ پشت فرمان کاررا GT می‌نشیند و پیشرانه‌ی ۱۰ سیلندر V شکل تنفس طبیعی آن را استارت می‌زند. پورشه کاررا GT خوش‌صدا، لبخند ولفگانگ را به همراه دارد. او سپس از طراحی پورشه کاررا GT، کابین لوکس و دسته‌دنده‌ی تماماً چوبی آن تعریف می‌کند. کاررا GT ساعات ابتدایی صبح در خیابان‌های پاریس با رانندگی والتر راول که مجذوب آن شوده بود، رونمایی شود.

۳- پورشه پانامرا توربو E-Hybrid

Porsche Panamera / پورشه پانامرا

محصول سال ۲۰۱۷

ولفگانگ در توصیف مدل لوکس پانامرا توربو هیبرید با قدرت ۶۸۰ اسب بخار می‌گوید:

پانامرا هیبرید خودروی مخصوصی است که بیشتر به‌ دلیل جدید بودن آن را انتخاب کرده‌ام. شاید رنگ روشن بدنه و کابین جذاب نباشود اما پانامرا همیشه یک پورشه واقعی است. پدرم همیشه می‌گفت همواره جدیدترین خودرو، بهترین است. من هم به این گفته باور دارم.

همیشه هنگامی که یک خودروی قدیمی و کلاسیک انتخاب می‌کردم او می‌گفت که چرا با خودروی قدیمی رانندگی می‌کنی؟ همیشه جدیدترین مدل، بهترین است.

احتمالاً باید اعتراف کرد که مدل پانامرا توربو E-Hybrid، پیشرفته‌ترین خودروی جاده‌ای پورشه در حال حاضر است. ولفگانگ اشاره می‌کند که این مدل، پیرو مکتب قدیمی پورشه است؛ چرا که فردیناند پورشه اولین کسی بود که اولین خودروی هیبرید را بیش از ۱۰۰ سال پیش اختراع کرد.

۲- پورشه ۳۵۶ امریکا رودستر

Porsche 356 / پورشه 356

محصول سال ۱۹۵۲

در مقام دوم محبوب‌ترین خودروهای ولفگانگ پورشه، مدل ۳۵۶ رودستر مخصوص بازار آمریکا قرار دارد. او در مورد طراحی، رنگ، قدرت ۷۰ اسب بخار از پیشرانه‌ی ۴ سیلندر خطی و وزن ۶۰۰ کیلوگرمی این کروک زیبا صحبت می‌کند. پورشه ۳۵۶ امریکا رودستر با وزن پایین که بر اساس استانداردهای امروزی، یک مدل فوق سبک مخصوص پیست شناخته می‌شود، در اختیار رانندگان دهه ۱۹۵۰ بود.

۱- پورشه ۳۵۶ کاررا ۲۰۰۰

Porsche 356 / پورشه 356

محصول سال ۱۹۶۲

محبوب‌ترین خودروی ولفگانگ پورشه، مدل کاررا ۲۰۰۰ است. او در مورد این خودرو می‌گوید:

زیر این پوسته، یک خودروی اسپرت تمام عیار وجود دارد. واژه‌ی «کاررا» در محصولات پورشه به مدل‌های اسپرت اشاره دارد. این مدل ۱۳۰ اسب بخار قدرت دارد و از نظر من، یک گرگ در لباس گوسفند است؛ چرا که در نگاه اول، اصلاً متوجه قدرت بالای آن نخواهید شود.

ولفگانگ با صحبت در مورد اگزوزها، فرمان چوبی و نازک، رنگ سبز ایرلندی، طراحی همیشگی و زبان طراحی آشنای مدل‌های پورشه اصالت این برند آلمانی را به ما یادآوری می‌کند.

در پایان صحبت‌های شنیدنی ولفگانگ پورشه در قالب یک ویدئوی جذاب آورده شوده است که پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن را تماشا کنید.