تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

الگو های لباس زنانه

   برای تهیه ی الگو های لباس زنانه می توانید از سایت پارس تبلیغ استفاده کنید.با این الگو های آماده به راحتی می توانید لباس های زیبایی برای خود بدوزید. برای رسم الگوی این مدل بلوز زنانه هم ابتدا الگوی بالاتنه جلو را با قد تا باسن کوچک کشیده و پنس ها را آزاد می گذاریم در صورت دلخواه برای راحتی بیشتر در یقه می توانید ۱ سانتی متر دور یقه را ویرایش کنید .ولی اگر ویرایش انجام نشود در قسمت یقه جذب می شود و زیبا تر است.
کتاب طراحی لباس کودک

   در ادامه کار برای چین دور یقه کل دور یقه را بدست آورده و نواری به طول (۲_۲/۵)برابر دور یقه و عرض(۵_۶)سانتی متر برش کرده از وسط تا زده و به شکل دولا دور یقه می گذاریم .

 برای بالاتنه پشت هم الگو را کشیده با قد تا باسن کوچک کشیده و پنس ها پهلو و زیر سینه را آزاد می گذاریم.

 الگو های لباس زنانه

حالا برای آستین نیز الگو را کشیده با قد تا مچ و اندازه های دور بازو و دور آرنج و کاپ را کنترل می کنیم .

   برای چین لبه ی آستین به قد آستین(۳_۴)سانتی متر اضافه می کنیم برای برگرد به داخل .و برای گشادی نیز به دو طرف لبه ی آستین ۳سانتی متر اضافه می کنیم تا در موقع  کش دوزی می شود به چین تبدیل بشود.

   این شومیز محدوده ی سنی دارد و مناسب افراد زیر ۳۵ تا۴۰سال با اندامی متوسط ولاغر است.اگر فردی چاق می باشود بهتر است که از پارچه های ساده استفاده کند.متراژ ۱/۳۰_۲ متر با عرض ۱۵۰ برای اینکار و جنس حریر طرحدار.ساتن طرحدار.کرپ و انواع پارچه های لخت و ریزش دار می باشود.برای دامن هم می توانید از دانتل و استرکشی استفاده کنید یا از کتان و یا کرپ  با متراژ ۶۵_۸۰ س .الگوی دامن هم که ساده می باشود.