تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

الگو مانتو ۹۵

   برای طراحی الگو مانتو ۹۵ با این مقاله همراه باشید.ابتدا الگوی جلو را کامل کشیده و از ساسون سمت چپ خطی از بالا تا پایین کشیده و الگو را از خط کمر برش می دهیم.

   حالا به قسمت سمت چپ ۴ سانتی متر برای روی هم خور دکمه اضافه می کنیم و به برش پایین مانتو هر طرف را به اندازه خودش برای پیلی دادن اضافه می کنیم.

الگوی پشت را می کشیم و از قسمت کمر برش می دهیم.

قسمت پایین آن را به اندازه خودش اضافه می کنیم برای پیلی دادن.

الگو مانتو ۹۵

حالا الگوی آستین را کشیده و برشی از خط آرنج و برشی هم از لب آستین نیز برای مچ پهن می زنیم.

به قسمت آرنج به پایین به اندازه خودش اوازمان می دهیم تا چین بخورد.

 کتاب الگوسازی و خیاطی

   برای طراحی الگو های مانتوی بیشتر می توانید از کتاب الگوسازی به روش مولر و پسران استفاده کنید.این کتاب به شما کمک می کند که به راحتی الگو ی مانتو را رسم کنید و خیاطی را به صورت خودآموز فرابگیرید. یکی از مهم ترین مشخصه های لباس این است که در آن احساس راحتی کنید. لباس های تنگ با اندازه ی نامتناسب انتخاب مناسبی نیستند. بهترین گزینه لباسی است که به طور دقیق با اندازه های شخصی و طبق الگوی بدن خودتان بپوشید. در واقع برای سفارش لباس سراغ خیاط می روید تا برایتان لباس بدوزد اما از آنجایی که این کار هزینه و زمان بیشتری نیاز دارد اغلب افراد ترجیح می دهند از فروشگاه های پوشاک، لباس مورد نظرشان را خریداری کنند. تولید کنندگان برای این که افراد بتوانند به راحتی لباس متناسب با ابعاد بدنشان در بازار پیدا کنند از اندازه های آنترومتریک یا آنترولوژی (انسان شناسی) استفاده می کنند. برای جمع اوری اطلاعات ابعاد و اندازه های بدنی جامعه مصرف کننده، محققان …