تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

الگو مانتو جدید ۹۴

الگو مانتو جدید ۹۴

   در الگو مانتو جدید ۹۴ به طراحی مانتوی پانچ برای تابستان می پردازیم . ابتدا الگوی بالاتنه را با قد دلخواه می کشیم و از گودی گردن ۱ سانت یقه را بازتر کردیم یک لقی ۵/.سانتی از یقه می گیریم .
حالا خط سرشانه را به اندازه قد آستین تا مچ امتداد می دهیم و سپس Aمی نامیم و این نقطه را به شکل هلال به خط پهلو وصل می کنیم .
در ادامه کار به خطCF(۴_۶)سانت اضافه می کنیم که نصف این مقدار برای سجاف سرخود و نصف دیگر برای جادکمه است .
   برای الگوی پشت هم دقیقا مانند الگوی جلو ابتدا الگو را کشیده بعد یقه را ۱ سانت بازتر می کنیم و خط سرشانه را امتداد می دهیم به اندازه قد آستین تا مچ و به پهلو هلال می کنیم.چون طبق مدل شنل از پشت بلند تر است پس به CB۲۰ سانت اضافه می کنیم و بعد به پهلو هلال می کنیم.

الگو مانتو جدید ۹۴

برای یقه شومیز پایه سرخود دور کل یقه را وقتی سرشانه ها را بهم می چسبانیم بدست میاوریم بعد خطی به اندازه ۱/۲ این اندازه می کشیم .

در مرحله بعد طبق تصویر یقه، یقه شومیز پایه سرخود را می کشیم دولا برش شوده و به شنل دوخت می زنیم  ️.
    دقت کنید که برای این مدل نیازی به رسم الگو نداریم و مستقیم روی پارچه طراحی را انجام می دهیم. اما برای آموزش بهتر شما عزیزان ما روی الگو توضیح دادیم . نکته ی مهم این است که شما هنرجویان می توانید از گوشه ی گردن خطی صاف به اندازه ی سرشانه و بلندی آستین رسم کنیدکه نوع دیگرطراحی می باشود.پارچه ی مورد نظر برای این مدل ها بهتر است از نوع ریزش دار و لخت مثل حریرها.کرپ حریر و ریون و امثالهم باشود.این مدل شنل ها بین ۲تا۳ قد پارچه باعرض ۱۵۰ سانتی متر لازم است.

نوشته الگو مانتو جدید ۹۴ اولین بار در پارس تبلیغ. پدیدار شود.