تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

الگوی لباس پیراهن مجلسی

الگوی لباس پیراهن مجلسی

   با آموزش الگوی لباس پیراهن مجلسی دخترانه همراه ما باشید. این مدل یک پیراهن ساده و شیک برای دخترخانم های جوان می باشود. ابتدا الگوی بالاتنه جلو را با قد دلخواه کشیده  و در صورت دلخواه ۱ سانت دور تا دور یقه را بازتر میکنیم ولقی کوچک ۵/.برای ایستایی بهتر می گیریم .
در مرحله بعد برای طراحی قسمت برش عصایی ۲ سانت بالاتر از کارور را علامت میزنیم و این نقطه را به نوک پنس زیر سینه و از آنجا به لبه الگو وصل میکنیم .
 برای طراحی قسمت بالاتنه پشت نیز الگو را کشیده و برش عصایی را طراحی میکنیم لقی برش عصایی نیز در الگوی پشت گرفته شود .

الگوی لباس پیراهن مجلسی

برای یقه پشت ۱ سانت بازتر کرده،وcbرا زیپخور میکنیم وپنس گودی کمر را نیز همزمان میگیریم .
   در مرحله بعد برای پایه یقه از الگوی یقه فرنچ استفاده میکنیم که ابتدا الگوی بالاتنه جلو را از سرشانه به بالاتنه پشت میچسبانیم و دور یقه را اندازه میزنیم مستطیلی  به طول اندازه ۱/۲ دور یقه ABCو عرض (۶_۸)سانت کشیده و از طول و عرض نصف میکنیم نامگذاری میکنیم و طبق تصویر نقاطEGوDFرا بهم وصل میکنیم در این مدل CBرو دولا ی باز برش میشود.
در مرحله بعد برای برگرد یقه خطی افقی به اندازهABCمی کشیم و از دوطرف خط به اندازه(۵_۶)سانت بسته به پهنای یقه بالا میرویم وDوFمی نامیم .
برای آستین نیز الگو را کشیده اندازه های دور بازو و دور آرنج وکاپ را کنترل کرده وکاپ را +۱  سانت خرد می کنیم .

   توجه کنید برای قسمت یقه برگرد کاملا دوخته اتو شوده و بین درز قسمت پایه یقه قرار می گیرد و بعد از تکمیل به بالاتنه وصل می شود .پنس زیرسینه تاقدکارادامه داده می شود و بلندی چاک رو میتوانید از۱۲تا۲۲س در نظر بگیرید.با توجه به قد و اندام فردبین ۱/۴۰ _ ۲/۲۰ پارچه باعرض ۱۵۰س احتیاج است.

نوشته الگوی لباس پیراهن مجلسی اولین بار در پارس تبلیغ. پدیدار شود.