تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

الگوی شومیز زنانه خانم عمرانی

   در این آموزش رسم الگوی شومیز زنانه خانم عمرانی را شرح می دهیم. ابتدا الگوی اولیه رو طراحی کنید سپس پنس زیر سینه را ببندید.بازی یقه از سرشانه حدود ۲~۳سانت و از وسط جلو (cf) 4~6سانت در نظر گرفته و هلال یقه را طراحی کنید.دقت کنید که بازی یقه برای این شومیز به دلخواه فرد و سن فرد میتواند متغییر باشود.

   از خط کمر طبق مدل برش میزنیم. از برش کمر به بالا ۵~۶سانت علامت زده و دوباره برش میزنیم.دقت کنید به دلیل وجود پیلی ها در یقه نیازی به بستن پنس نیست.

   از هلال یقه حدود ۶~۷عدد برش های اریب میدهیم و اوزمانهای ۲/۵~۳سانتی میدهیم.دقت کنید پهنای هر کدام از اوزمان ها را به صورت پیلی  به سمت  وسط جلو میدوزیم.

الگوی شومیز زنانه خانم عمرانی

   به تکه ی ۳از لبه اوزمانهای ۳سانتی میدهیم تا طبق مدل حالت گشادی و کلوشی به خود گیرد.دقت کنید که هر چه تعداد اوزمان ها و پهنای آنها زیاد باشود حالت کلوشی بیشتری به لباس می‌دهید.

به تکه ی اوزمان خورده از لبه ۶~۷سانت بالا رفته و طراحی میکنیم که همان قسمت نقطه چین شوده است که باید کپی شود.

مستطیل رسم شوده الگوی کمربند مدل است که دو تا از این برش زده و به هر دو پهلو. میدوزیم  تا در جلو گره زده شود.

برش رگلان این شومیز را طبق مدل میزنیم.از سرشانه ی جلو ۱سانت کم میکنیم.

 

الگوی شومیز زنانه

   الگوی اولیه پشت را با هر متدی که کار میکنی طراحی کنید.سپس بازی یقه ی آن و برش رگلان و برش کمر را طراحی میکنیم.به سرشانه ی پشت یک سانت اضافه میکنیم.

   تکه ی ۴را نیز مثل جلو اوزمانهای ۳سانتی میدهیم تا طبق مدل حالت گشادی و کلوشی به خود گیرد.بعد از اینکه تکه ی ۴را کپی کرده و اوزمان دادیم از لبه حدود ۶~۷سانت بالا رفته و دوباره کپی میکنیم که همان طبقه ی دوم تکه ی ۴است.برای طراحیه این آستین  ابتدا باید الگوی اولیه آستین ساده را طراحی کرده سپس خط وسط آستین را یک سانت به سمت جلو میبریم از تاج آستین حدود ۲سانت پایین میآییم و تکه های رگلان جلو و پشت را به تاج آستین در الگو وصل میکنیم.