تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

الگوی تونیک بچه گانه

در این مقاله به رسم الگوی تونیک بچه گانه که بسیار ساده و زیبا می باشود می پردازیم . برای دوخت لباس های دختر بچه ها سعی کنید که از رنگ های شاد و دلخواه آن ها استفاده کنید . بعد از طراحی الگوی اولیه بازی یقه را طراحی می کنیم .

به تکه ی کمر به بالا حدود ۳~۴سانت جادگمه می دهیم.

   برای تکه ی دامن یک عرض پارچه را چین داده و به اندازه ی دور کمر جلو و پشت می کنیم و به برش کمر می دوزیم .برای زیر دامن نیز از تور مژگان یا ژیپون نرم می توان به همین روش استفاده کرد.

الگوی تونیک بچه گانه

الگوی کت

حدود ۳~۴سانت به الگوی کت جادگمه می دهیم  و قد کت را که حدود ۳سانت پایین تر از خط کمر است تنظیم می کنیم .

سرشانه ی جلو و پشت را مماس برهم قرار داده و نقاطABC را اندازه گیری می کنیم تا الگوی یقه را طراحی کنیم.

مدل تونیک بچه گانه

   برای رسم انواع الگوهای کودک و نوجوان می توانید از کتاب الگوسازی به روش متری استفاده کنید و به راحتی برای فرزند خود لباس بدوزید. در این کتاب الگوها برای دختران از سن ۲ تا ۱۴ سال و برای پسران از سن ۲ تا ۱۷ سال تهیه شوده است. در ۱۹۸۲ که به فکر تالیف این کتاب افتادم، جدول اندازه بندی معتبری در دسترس نبود که بتوان بر اساس اندازه های آن روشی برای الگو و برش لباس کودکان ارائه داد. جدول اندازه بندی موسسه استاندارد بریتانیا به دلیل روز آمد نبودن جمع آوری شوده بودو گمان نمی رفت که کارکنان موسسه بتوانند دست کم تا دو سال دیگر جدول اندازه بندی تازه ای را ارائه دهند. بدیهی بود که مدرسه ها و آموزشگاه ها به کتابی در مورد الگو و برش لباس کودکان نیاز دارند؛ بنابراین تصمیم گرفتم طرحی پژوهشی برای اندازه گیری